Warszawa Agencja Reklamowa
oklejanie samochodów

agencja reklamowa

Mińsk Mazowiecki

dzięki nam Twoja reklama
zyska nową jakość

przyciemnianie szyb itp...

Blog  »  W jakim stopniu można przyciemnić szyby w samochodzie?

W jakim stopniu można przyciemnić szyby w samochodzie?

Przyciemnianie szyb w samochodzie jest działaniem, które podlega pewnym regulacją. Każdy może zdecydować się na przyciemnienie szyb i nie potrzeba do tego żadnej zgodny. To na firmie zajmującej się przycienieniem szyb spoczywa obowiązek takiego ich przyciemnienia, aby wszystko było zgodne z prawem. Jako właściciel samochodu powinieneś jednak wiedzieć, czym grozi zbyt mocne przyciemnienie szyb – warto tę kwestię bardzo dokładnie omówić z wykonawcą przyciemnienia szyb. 

 

Przyciemnianie szyb a regulacje prawne 

Przyciemnienie szyb nie jest zakazane. Ta informacja jest jedną z najważniejszych. Druga ważna informacja dotyczy tego, że ograniczenia dotyczące przyciemniania stosuje się wyłącznie do szyby przedniej oraz szyb bocznych przednich. Wszystkie inne szyby, a więc szyby boczne w tyle oraz szyba tylna, mogą zostać przyciemnione do woli, nawet całkowicie. W takim przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby posiadać sprawne obydwa lusterka boczne – jest to warunek. Jeżeli chodzi o podstawę prawną, to te kwestie regulowane są przez przepisy prawa o ruchu drogowym – art. 66 ust. 1 ptk 5: 

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

a także Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 r. § 8 ust. 5 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu wyposażenia. Zgodnie z tym rozporządzeniem, przepuszczalność światła szyby przedniej i bocznych powinna być na poziomie min. 70%. 

Uwaga! Należy pamiętać, że niektóre samochody mają fabrycznie przyciemnione szyby. W takim wypadku nie należy przyciemniać przednich szyb, bo może to być niezgodne z prawem. 

A co w sytuacji, kiedy szyby zostaną przyciemnione bardziej niż jest to zapisane w przepisach prawa? W trakcie kontroli policja może nałożyć mandat, a także może odebrać dowód rejestracyjny aż do momentu, w którym stan samochodu będzie zgodny z przepisami. Jednak, profesjonalne firmy zajmujące się przyciemnianiem szyb, doskonale wiedzą, o ile mogą przyciemnić szyby i sytuacje, w których policja dopatrzy się nieprawidłowości, są bardzo rzadkie. Najczęściej nieprawidłowości pojawiają się wtedy, gdy do usługi przyciemniania szyb wybieramy niesprawdzonych ludzi, lub gdy sami przyciemniamy szyby, nie mając odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi. 

Jak już wspomnieliśmy, pozostałe szyby można przyciemniać w takim stopniu, w jakim nam to odpowiada, mogą zostać przyciemnione nawet zupełnie. Przyciemnienie szyb zapewnia nie tylko większa prywatność w samochodzie, ale również zmniejsza jego nagrzewanie w lecie oraz pozwala na dłuższe utrzymanie ciepła zimą. Chroni także przed promieniowaniem UV. Więcej na temat zalet przyciemniania szyb znajdziecie państwo w naszym artykule: Przyciemnianie szyb w aucie – dlaczego warto? -zachęcamy do lektury! 
 

Przyciemnianie szyb w WrapVizion 

Nasza firma specjalizuje się m.in. w przyciemnieniu szyb. Szyby przyciemniamy z zachowaniem wszelkiej staranności, zgodnie z literą prawa. Wszystkie nasze realizacje są wykonane starannie, o czym świadczą opinie naszych klientów i ich zadowolenie z wykonanej przez nas pracy. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące przyciemniania szyb, zachęcamy do odnalezienia stosownej odpowiedzi na naszym blogu, na którym poruszamy najważniejsze zagadnienia związane z przyciemnianiem szyb lub do kontaktu z nami – chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie. Jeżeli chcesz zadbać o swój samochód i zmienić jego wygląd, koniecznie się z nami skontaktuj! Pamiętaj, że nasza Agencja nie wykonuje wyłącznie zaciemniania szyb, ale również oklejamy samochody! Możemy zadbać o Twój pojazd kompleksowo zupełnie odmienić jego wygląd! Zapraszamy do współpracy! 

O nas

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu zdobytemu w ciągu długoletniej już pracy w tej branży, fachowości oraz pasji, gwarantujemy wysoką skuteczność wszystkich podejmowanych przez nas działań. Oferujemy: plakaty, wizytówki, ulotki, tworzymy nowoczesne strony internetowe, oklejamy samochody, przyciemniamy szyby. Nasza Agencja Reklamowa może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami. Obszarem naszego działania jest głównie Warszawa oraz Mińsk Mazowiecki, realizujemy jednak również zlecenia dla klientów z całej Polski.

Napisz do nas:

Galeria Srebrna
ul. Mireckiego 13A/14, Mińsk Maz.

tel: 664 924 592

e-mail: ...
www.vizionstudio.pl

Sprawdź gdzie jesteśmy:

Znajdź nas na:

Copyright © 2012 - 2024 vizionstudio.pl
polityka prywatności