Warszawa Agencja Reklamowa
oklejanie samochodów

agencja reklamowa

Mińsk Mazowiecki

dzięki nam Twoja reklama
zyska nową jakość

przyciemnianie szyb itp...

Blog  »  Przyciemnianie szyb – ważne informacje

Przyciemnianie szyb – ważne informacje

Przyciemniane szyby poprawiają wygląd samochodu, ale też zwiększają bezpieczeństwo oraz komfort w czasie podróży. Zapewniają również prywatność. W dodatku nie jest to zabieg drogi. Pomimo to, wiele osób, które chciałaby przyciemnić szyby w swoim samochodzie, waha się. Dlaczego? Ponieważ krąży wiele mitów, np. że zaciemnianie szyb jest nielegalne i można za to dostać mandat. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zaciemniania szyb.

Nie będziemy pisać tu o zaletach przyciemniania szyb, bo dla większości osób są to rzeczy jak najbardziej oczywiste (jeżeli jednak chciałbyś poczytać o zaletach, zachęcamy do zapoznania się z artykułem Przyciemnienie szyb w aucie  - czy warto?). Skupimy się na ważnych informacjach dotyczących tej usługi. 

Przyciemnianie szyb jest zgodne z przepisami 

Jednym z najważniejszych przepisów regulujących te kwestie jest Artykuł 8 ust. 5 pkt. 4 ustawy Prawo o ruchud rogowym, w którym możemy przeczytać: 

„Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zabudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.”

Z kolei z rozporządzenia Ministra infrastruktury z paragrafu 5 możemy dowiedzieć się, że konsekwencje w postaci mandatu za przyciemnione szyby są możliwe, jeżeli przyciemnione są one w zbyt dużym stopniu. Szyba przednia oraz szyby boczne przednie powinny po przyciemnieniu mieć przepustowość na poziomie 70%. Dlatego bardzo ważne jest to, aby przyciemnianiem szyb zajmował się profesjonalista, który rzetelnie doborze najodpowiedniejszą folię, gwarantując bezpieczeństwo i pełną zgodność z przepisami. Reszta szyb w samochodzie może być przyciemniona tak bardzo, jak tylko chcesz. Dodatkowo, przepisy mówią o tym, że kierujący musi mieć zapewnioną dobrą widoczność w 180 stopniach.

Warto mieć zaświadczenie o wykonaniu przyciemniania szyb 

Bardzo często podczas kontroli drogówki zdarza się, że policjanci pytają o zaświadczenie o przyciemnianiu szyb. Warto więc takie posiadać. Ważne jest to, aby firma wykonująca przyciemnianie szyb posługiwała się foliami posiadającymi najlepsze atesty. Oznaczenie o ateście powinno zostać naklejone na szybie. 

Przyciemnianie szyb na własną rękę – możliwe, ale nie warto 

Wiele osób zastanawia się, czy koniecznie muszą zgłaszać się do profesjonalnej firmy chcąc przyciemnić swoje szyby, czy mogą zrobić to samemu. Oczywiście można próbować nakleić folię przyciemniająca na szyby we własnym zakresie, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty. Brak odpowiednich narzędzi takich jak np. opalarka sprawia, że podczas naklejania mogą pojawić się pęcherze, które po pierwsze nie będą wyglądały estetycznie, a po drugie przyczynią się do szybkiego odklejania się folii. Warto zatem znaleźć firmę, która zajmie się fachowym oklejaniem szyb z zachowaniem wszystkich norm i przepisów, tym bardziej że nie jest to bardzo kosztowna usługa. 

Kto najczęściej decyduje się na przyciemnianie szyb? 

Każdy właściciel samochodu, bez względu na markę pojazdu czy jego wiek, może przyciemnić szyby i wiele osób z tego korzysta. Jednak, bardzo często na przyciemnienie decydują się te osoby, które mają bogato wyposażone wnętrze. Powód jest prosty – poprzez przyciemnione szyby trudniej jest dostrzec, co znajduje się wewnątrz, a to zmniejsza ryzyko kradzieży. Często przyciemniają szyby również osoby pracujące w branży budowlanej lub monterzy, którzy często wożą w swoim samochodzie sprzęt o wysokiej wartości. Ciemne szyby dodają elegancji i klasy pojazdowi, toteż wcale nie trzeba mieć innego powodu, aby zdecydować się na te usługę! 

Osoby zainteresowane przyciemnianiem szyb zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Przyciemnianiem szyb oraz oklejaniem samochodów zajmujemy się od wielu lat. Nasi klienci zadowoleni są z efektów naszej pracy, a my mamy ogromną satysfakcję z solidnie wykonywanej usługi! Jesteś ciekaw jak pracujemy?  Zachęcamy do zapoznania się z nasza galerią! W razie pytań zapraszamy do kontaktu!
 

O nas

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu zdobytemu w ciągu długoletniej już pracy w tej branży, fachowości oraz pasji, gwarantujemy wysoką skuteczność wszystkich podejmowanych przez nas działań. Oferujemy: plakaty, wizytówki, ulotki, tworzymy nowoczesne strony internetowe, oklejamy samochody, przyciemniamy szyby. Nasza Agencja Reklamowa może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami. Obszarem naszego działania jest głównie Warszawa oraz Mińsk Mazowiecki, realizujemy jednak również zlecenia dla klientów z całej Polski.

Napisz do nas:

Galeria Srebrna
ul. Mireckiego 13A/14, Mińsk Maz.

tel: 664 924 592

e-mail: ...
www.vizionstudio.pl

Sprawdź gdzie jesteśmy:

Znajdź nas na:

Copyright © 2012 - 2024 vizionstudio.pl
polityka prywatności