Warszawa Agencja Reklamowa
oklejanie samochodów

agencja reklamowa

Mińsk Mazowiecki

dzięki nam Twoja reklama
zyska nową jakość

przyciemnianie szyb itp...

Blog  »  Jak dbać o oklejone auto?

Jak dbać o oklejone auto?

Jak dbać o oklejony samochód? Czy pielęgnacja oklejonego auta wymaga szczególnych zabiegów? Jak dbać o folie matową,  a jak o błyszczącą? Nasi klienci, którzy decydują się na oklejenie samochodu bardzo często zadają nam właśnie takie pytania. Postanowiliśmy zatem odpowiedzieć na nie na naszym blogu – mamy nadzieję, że pomoże to wszystkim zainteresowanym zmianą koloru auta przy pomocy folii.


 

Dbanie dopasowane do rodzaju wykorzystanej folii

To, w jaki sposób dba się o samochód po oklejeniu zależy przede wszystkim od rodzaju folii, która została użyta. Nieco inaczej należy postępować, kiedy decydujemy się na folię błyszczącą, a inaczej kiedy na folie matową. Jednak, bez względu na rodzaj folii należy pamiętać o tym, że dbanie o oklejony samochód nie wymaga szczególnych zabiegów i nie jest dużo bardziej skomplikowane niż dbanie o samochód nieoklejony. O folię dbamy bardzo podobnie jak o lakier, z tą różnicą, że trzeba używać specjalnych produktów.
 

Jak dbać o folię błyszcząca?

Jeżeli zdecydowałeś się na oklejenie samochodu folią błyszczącą, warto zainteresować się, jakie produkty do jej pielęgnacji zaleca producent. Najczęściej najlepsi producenci folii mają w swojej ofercie specjalne produkty przeznaczone do mycia samochodu. Najbezpieczniej jest zatem używać dedykowanych kosmetyków. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz używać właśnie tych kosmetyków, powinieneś zdecydować się na środki bardzo delikatne (dotyczy to również akcesoriów do mycia, np. gąbek).
 

Jak dbać o folię matową?

Matowa folia nie wymaga również specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy zachować ostrożność podczas mycia samochodu i przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie polerować auta. Polerowanie może doprowadzić do tego, że samochód zacznie się błyszczeć. Jeżeli na folii matowej pojawią się rysy można je zniwelować. Należy użyć do tego opalarki – ciepło pomaga usunąć uszkodzenia z matowej folii.
 

Powłoki hydrofobowe – czy warto?

Powłoki hybrydowe należą do innowacyjnych rozwiązań. Ich zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Warstwa ta odpycha cząsteczki wody – woda perli się na powierzchni i spływa. Przy ich pomocy można zabezpieczyć każdą powierzchnię i nie ma znaczenia czy jest to folia, czy lakier. Do wyboru są różne rodzaje powłok, np. powłoka ceramiczna czy kwarcowa. Decydując się na taką powlokę, należy zdać się na doradztwo doświadczonych osób ponieważ nie każda powłoka będzie współpracować z konkretną folią.
 

Mycie samochodu w myjniach ręcznych

Myjąc samochód oklejony warto pamiętać o tym, że jego mycie powinno odbywać się w myjniach ręcznych albo bezdotykowych, a unikać należy myjni automatycznych. Dlaczego? Decydując się na myjnię automatyczną można niestety narazić folię na uszkodzenia. Najczęściej są to zarysowania. Może dojść również do znacznego skrócenia żywotności materiału.  Dlatego, znacznie bezpieczniej jest korzystać z myjni ręcznych. Zawsze przed oddaniem samochodu do mycia, należy poinformować obsługę myjni o tym, że jest to samochód z powłoką z folii. To ważne, ponieważ użyją oni innych środków do mycia i pielęgnacji.
 

Uwaga! Należy uważać, aby folia nie miała kontaktu z takimi substancjami jak olej napędowy, benzyna czy też rozpuszczalnik, gdyż mogą one uszkodzić folię!

 

Kilka dodatkowych informacji

  • Mycie po założeniu folii nie powinno odbywać się bardzo szybko. Najlepiej odczekać około tygodnia.
  • Jeżeli samochód parkowany jest na zewnątrz, np. pod drzewami, trzeba uważać na soki z drzew oraz na odchody ptaków. Potrafią one zniszczyć folię powodując odbarwienie.
  • Oklejenie samochodu nie oznacza, że musisz zrezygnować z zabiegów pielęgnacyjnych samochodu. Można korzystać np. z woskowania samochodu.

 

Nie należy obawiać się pielęgnacji samochodu oklejonego folią – wystarczy ostrożność podczas mycia, informowanie w myjniach o tym, że na samochodzie znajduje się folia oraz używanie dedykowanych środków. Jeżeli zauważysz, że folia się odkleja lub tworzą się pęcherzyki z powietrzem, zrezygnuj z mycia samochodu i jak najszybciej skontaktuj się z firmą, która wykonywała oklejenie. Dopiero po poprawkach można umyć samochód. Jeżeli jesteś ciekaw, jak wyglądają samochody po wykonanym przez nas zabiegu oklejania, zapraszamy do naszej galerii, a znajdziesz ją TU.  Z kolei osoby, które wahają się jeszcze i nie wiedzą, czy oklejanie samochodu jest dobrym rozwiązane, zachęcamy do zapoznania się z artykułem Fakty i mity o foliach samochodowych.

 

 

 

O nas

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu zdobytemu w ciągu długoletniej już pracy w tej branży, fachowości oraz pasji, gwarantujemy wysoką skuteczność wszystkich podejmowanych przez nas działań. Oferujemy: plakaty, wizytówki, ulotki, tworzymy nowoczesne strony internetowe, oklejamy samochody, przyciemniamy szyby. Nasza Agencja Reklamowa może pochwalić się wieloma zrealizowanymi projektami. Obszarem naszego działania jest głównie Warszawa oraz Mińsk Mazowiecki, realizujemy jednak również zlecenia dla klientów z całej Polski.

Napisz do nas:

Galeria Srebrna
ul. Mireckiego 13A/14, Mińsk Maz.

tel: 664 924 592

e-mail: ...
www.vizionstudio.pl

Sprawdź gdzie jesteśmy:

Znajdź nas na:

Copyright © 2012 - 2024 vizionstudio.pl
polityka prywatności